• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Najbardziej interesujące miejsca na obszarze Chorwacji

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest naszym największym sąsiadem, to jednak w kwestii turystyki kraj ów nadal jest stosunkowo mało znany – znacznie częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy tuż za naszą granicą leży kraj mający do zaoferowania bardzo wiele świetnych rzeczy. Jeżeli zatem chcielibyśmy wybrać się na wakacje do rzeczywiście ciekawego miejsca, to zdecydowanie warto nieco zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najistotniejszych miast w tym kraju zalicza się oczywiście znajdujący się w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe stuleci znajdował się w Polsce – z tego też powodu aktualnie możemy w nim podziwiać bardzo wiele pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak tak dużym państwem, że dobrze jest zapuścić się trochę dalej na wschód, ponieważ również i tam znajdziemy wiele ciekawych rzeczy. Fantastycznym przykładem jest chociażby Kijów, który aktualnie niewątpliwie należy do absolutnie najciekawszych europejskich stolic.
Jadąc na Ukrainę możemy zwiedzić tak dużo ciekawych atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Niemniej jednak warto bliżej się nią zainteresować, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części znajdziemy wiele pozostałości po polskiej kulturze, zatem może to być doskonała lekcja historii.

1. Sprawdź stronę

2. Dowiedz się teraz

3. Przejrzyj

4. Przejdź dalej

5. Zobacz szczegóły

Categories: Podróże

Comments are closed.